UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

DonDe szykuje płytę. Wystąpi na niej w roli MC

DonDe, czyli Daniel Niewiarowski, miał 16 lat kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy jego podkłady w mainstream'ie. Po konkursie na bity do płyty Eldo w 2008 roku, na album "Nie pytaj o nią" dostały się aż 3 bity młodego producenta. Przypomnijmy sobie jego drogę do sukcesu...

"Granice", "Dom" oraz "Twarze" to utwory z płyty "Nie pytaj o nią", które do dziś budzą silne emocje wśród słuchaczy. DonDe nie był jednak doceniany od samego początku muzycznej "kariery". Karol Stefańczyk z redakcji CGM.pl pisał po premierze płyty Eldo tak: 

"...Muzyka młodego DonDe nie powinna za to ujrzeć światła na legalu. Perkusja sprawia wrażenie zrobionej w 15 min. na pierwszym-lepszym programie do sklejania beatów na komputerze, poparta jest dodatkowo najczęściej infantylnym, prostym pianinkiem, ozdabianym tu i ówdzie skrzypcami (kto jeszcze bierze się za takie kombinacje?! myślałem, że Francuzi na początku XXI w. wyczerpali limit). DonDe ma potencjał, słyszałem kilka innych jego bitów, ale tu ewidentnie dał ciała, po prostu. Rozumiem, że produkcja w przypadku tej płyty miała stanowić tło do pochmurnych refleksji Eldoki, ale bez przesady."

A jednak... Ktoś te podkłady świadomie wybrał i miał rację. Po latach kawałki na nich nagrane nadal mają moc!

Po przygodzie z Eldoką, DonDe poszedł dalej. Po kilku kolaboracjach, w 2010 roku, poznał Rahima i po pewnym czasie podjęli stałą współpracę. W 2012 roku Daniel wypuścił swoja pierwszą płytę producencką Raca/DonDe "Konsument ludzkich sumień", na której pojawili się m.in Bonson, Tetris i Szad. Rok później udzielał się na płytach Onar Miuosh - "Nowe światło", Buka - "Wspaniały widok na nic interesującego" czy Pokahontaz - "Rekontakt".

We wrześniu 2016 r. otrzymaliśmy pierwszy utwór DonDe w roli rapera, pod szyldem MaxFloLab. Był to jeden z trzech singli. No właśnie... singli z niezapowiedzianej płyty. Nie wiemy bowiem, czy będzie to płyta "długogrająca", czy krótka epka. Próżno też szukać informacji o dacie premiery krążka, a sam DonDe nie jest wymieniony na oficjalnej liście artystów MaxFloLab. Z pewnością jest w tym temacie wiele niekonsekwencji ze strony wytworni. Najwidoczniej nie są w stanie zaplanować razem z Danielem sensownej i skutecznej promocji, chociaż pojawienie się teledysku może świadczyć o tym, że jakieś pieniądze zostały już zainwestowane w nowy projekt już nie tak młodego... rapera.

Dodaj swoją płytę

ostatnio aktualizowane

najpopularniejsze albumy