UWAGA! Niniejsza strona wykorzystuje pliki cookies. Informacje uzyskane za pomocą cookies wykorzystywane są głównie w celach statystycznych. Pozostając na stronie godzisz się na ich zapisywanie w Twojej przeglądarce.

Kolaboracja Pokahontaz i Kalibra 44 doczekała się teledysku

Dzisiaj na kanale MaxFleRecTV miała miejsce premiera długo oczekiwanego teledysku do utworu pt. "404" - siódmego już singla z najnowszej płyty chłopaków z Pokahontaz  "REset". Wisienką na torcie i powodem do radości wielu fanów jest bezsprzecznie fakt, że w kawałku możemy usłyszeć gościnne zwrotki Joki i Abradaba czyli legendarnego Kalibra 44!

Pokahontaz i Kaliber 44 we wspólnym tracku to kolaboracja, o której w środowisku rapowym spekulowało się od jakiegoś czasu. Czekali na nią wszyscy fani składów z Górnego Śląska, a w szczególności ci, dla których "Kinematografia" czy "W 63 Minuty Dookoła Świata" zajmują w płytotekach wyróżnione miejsce.

Co prawda po drodze mieliśmy takie kawałki, jak chociażby "Fejm" Rahima, gdzie gościnnie udzielał się Abradab czy "Trzeba wziąć" - Lukatricksa / Jajonasza, w którym stanęli obok siebie Joka i Fokus. Nigdy wcześniej jednak nie doszło do współpracy obydwu ekip w pełnych składach.

Końcówka 2017 roku zaowocowała nowym longplay'em Rahima i Fokusa wyprodukowanym w całości przez wrocławski duet WhiteHouse. Klasyczne bujające podkłady oparte na samplach, przywołujace skojarzenia z poprzednią dekadą, do których przyzwyczaili nas Magiera i Laska, wydają się być ciekawą alternatywą w czasach wszechobecnej elektroniki w rapie i, zgodnie z tytułem krążka, można określić je czymś w rodzaju "resetu" - powrotu do kanonu, na wskroś dzisiejszym trendom i wzorcom.

To właśnie ten powrót był idealną okazją do spotkania się żywych legend polskiego rapu.

Wracając do Kalibra, którego reaktywację obserwujemy już od 2013 roku (niespodziewany powrót po 10 latach!). Jej zwieńczeniem był bardzo dobrze przyjęty album "Ułamek Tarcia" i dwie duże trasy koncertowe (jedna to promocja w. w. albumu, druga na 20-sto lecie "Księgi Tajemniczej Prolog"). Można by stwierdzić, że chciałoby od braci Marten czegoś więcej. Miejmy nadzieję, że feat. z Pokahontaz to tylko przedsmak, kto wie... może nowego krążka K44.

Tyle tytułem wstępu! Co oznacza zatem tytułowa liczba 404? Już wkrótce dłuższy tekst na temat tego utworu. Tymczasem zapraszam do sprawdzenia teledysku.

Mariusz Mario

Sprawdź wszystkie informacje o płycie Pokahontaz "REset":

Pokahontaz "REset"

(Katowice, 1 grudnia 2017, MaxFloRec)

ostatnio aktualizowane

najpopularniejsze albumy